Lithuanian Chinese (Traditional) English French German Japanese Norwegian Polish Russian Swedish

 

 

Apie mane

Gintaras Šalkauskas gimė 1977 m. balandžio 23 d., ramiame Dzūkijos miestelyje Simnas. Vidurinę mokyklą baigė Marijampolėje, vėliau baigė Simno žemės ūkio mokyklą. Lietuvos žmonių su stuburo pažeidimais asociacijos vairuotojas, vairavimo instruktorius, atsakingas už sportinę veiklą, sportininkas, Jono Dereškevičiaus vairavimo ir lenktynininkų rengimo centro mokinys.VŠĮ Neįgaliųjų ugdymo ir lavinimo centro “TU GALI” Įkūrėjas ir direktorius.

Sportininko karjera pradėjo nuo 1993 m., kuri tęsiasi iki dabar. 1997 m. pakliuvo į autoavariją, kurioje patyrė stiprius stuburo sužalojimus ir tapo neįgalus, bet tai Gintaro nesustabdė ir noras siekti savo svajonių tapo dar stipresnis. Savo padėtį Gintaras taip įvertino: „Vis tiek aš sportuosiu“.  Jo esmę galima būtų taip apibūdinti: iš giltinės gniaužtų vaikinui pavyko išsisukti tik todėl, kad jis nuo pat vaikystės sportavo.

 Visaip kabindamasis į gyvenimą, vaikinas išbandė ir darbo gydomąjį poveikį. Kadangi pusiau paralyžuotam žmogui žemės ūkio specia­listo diplomas buvo bevertis, Gintaras reabilitacijos centruose baigė kompiuterių kursus, be to, įsigijo vairavimo instruktoriaus specialybę. Parengė labai daug bendro likimo vairuotojų, kurie galėjo sėsti tik už vien rankomis valdomo automobilio vairo. Darbas padėdavo bent iš dalies užmiršti skausmą, bet visiškai iš jo neišvadavo. Liko paskutinė išeitis- sportas, sunkios treniruotės, kurios po darbo labai nuvargintų ir galėtų dovanoti bent truputį miego.

Todėl treniruotes Gintaras atnaujino praėjus vos mėnesiui po traumos. Pradėjo kilnoti svarsčius ir kitus sunkumus, judinti rankas ir galvą, vartytis, stotis ant keturių, žodžiu, mankštinti viską, ką pajėgė. O kadangi nuolat susidurdavo su kliūtimis, kartais pasitelkdavo draugų, kurie padėdavo atlikti tokius pratimus, kurių pats nepajėgdavo. Ir dabar Gintaras mankštinasi bei treniruojasi 3-4 valandas per dieną. Bendras fizines pratybas keičia treniruotės už automobilio vairo. Nuo 2007 m. Gintaras Šalkauskas įsteigė VŠĮ NULC "Tu Gali" - neįgaliųjų ugdymo ir lavinimo centrą,

"Tu Gali" - socialinė neįgaliųjų įmonė, kurioje dirba negalią turintys žmonės, pagrindinis VŠĮ NULC "Tu Gali"  partneris BOD Group (Baltic Optical Disc), tai įmonė kuri po ilgai trūkusios atrankos buvo išrinkta kaip geriausia įmonė „Environmental & Corporate Sustainability” kategorijoje. Tai didžiulis pasiekimas, tačiau dar ne pabaiga! Antrame etape BOD Group varžysis dėl geriausios įmonės vardo visoje Europoje, reprezentuodama Lietuvą ir kovodama dar su 10 kompanijų.

 Sporto pasiekimai

Padidinti

1999 m.įstojo į neįgaliųjų klubą „Viltis“ ir pradėjo dalyvauti neįgaliųjų sporte. Užsiiminėjo lengvąja ir sunkiąja atletika bei rankų lenkimu. Daugkartinis LR (1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004 m.) lengvosios ir sunkiosios atletikos čempionas bei prizininkas. Rankų lenkimo absoliutus 2001, 2002, 2004 m. Čempionas. 2001 metais, tapus absoliučiu LR rankų lenkimo čempionu buvo suteikta galimybe atstovauti Lietuva Europos čempionate.

Įvykdžius LR lengvosios atletikos normatyvus Gintaras atstovavo Lietuva Europos čempionate, Sopote. 2002, 2003, 2004, 2005 m. tarptautinio „Ralio aplink Lietuva prezidento taurei laimėti“ čempionas bei prizininkas savo klasėje.2005-2006m.Lenktynių “Tegul Slysta” nugalėtojas laimėta Lituanicos skrydžio taurė įsteigta Jono Dereškevičiaus vairavimo centro. 2006m. ralio „Aplink Lietuvą“, prezidento taurei laimėti absoliutus nugalėtojas neįgaliųjų įskaitoje iškovota ministrės Vilijos Blinkevičiūtės taurė ir  ketvirta vieta keturiose įskaitose t.y. džipų, motociklų, mėgėjų ir neįgaliųjų.2007m.ralio “Aplink Lietuva” šalies prezidento taurei laimeti absoliutus nugalėtojas neįgaliųjų įskaitoje,jau antrus metus iš eiles iškovota Ministres Vilijos Blinkevičiūtės taurė 2008m. ralio “Aplink Lietuvą”nugalėtojas savo klasėje.

2009m.ralio “Aplink Lietuvą“ antros vietos laimėtojas ir daugelio kitu varžybu dalyvis, nugalėtojas bei prizininkas.2004 metais susipažino su garsiu-nusipelniusiu lenktynininku ir vieninteliu autosporto treneriu Lietuvoje – Jonu Dereškevičiumi.Ir šiuo metu aktyviai dirba ir mokosi lenktyniauti su treneriu. Lietuvos neįgaliųjų rutulio stūmimo, ieties ir disko metimo, rankų lenkimo čempionatų nugalėtojas ir prizininkas, trijų pirmųjų rungčių ketvirtos vietos laimėtojas Lenkijoje, Sopote vykusiame Europos lengvo­sios atletikos čempionate.

Visa tai rodė ne tik vaikino sportinius sugebėjimus, bet ir didžiulę valią, Treniruodamasis pas garsų trenerį, Gintaras pradėjo nuo laimėjimų raliuose aplink Lietuvą Prezidento taurei laimėti. Bet tuomet jis dar važiuodavo neįgaliųjų grupėje. Tačiau neseniai tapau liudininku paties didžiausio laimėjimo, kuriuo sunku patikėti: kartu su sveikais Vairuoto­jais dalyvaudamas ralyje jis laimėjo J. Dereškevičiaus vairavimo centro įsteigtą taurę „Lithuanikos skrydis“. Vilniaus „Helios“ pramogų centre vykusiose ralistų apdovanojimo iškilmėse šio sporto mėgėjai ir jų artimieji plojo ir sveikinimo šūksniais pasitiko neįgalų žmogų, kuris bene pirmą kartą Lietuvos istori­joje laimėjo sveikųjų sportininkų varžybas.

 Gyvenimo CREDO

Gyvenimas nevertas ašarų, dėl teisės pajusti jo pilnatvę tenka daug ką įveikti, pirmiausia – save patį, savo silpnumą ir kitas negandas.
Gyvenimo kovas laimi ne tik stiprieji, bet ir tie, kurie tiesiog neleidžia sau būti silpnais, ištižusiais, bevaliais.
Sporto laimėjimai ateina ir praeina, taurės įteikiamos ir vėliau lieka tik trofėjumi, tačiau valia ir ryžtas, kurį bet kokios sveikatos būklės žmogus išsiugdo, išlieka ir tarnauja visą gyvenimą. 
 
GYVENIMAS TAI DOVANA , DOVANA UŽ SAVO SVAJONIŲ SIEKIMĄ...
Gintaras Šalkauskas